« Strona Główna / Sztuki walki / Aikido


Dodaj stronę do tej kategorii:
URL:    

» Treningi Aikido - WrocÄą�aw

Pomimo, że Aikido jest stosunkowo niedawn± innowacj± w ¶wiecie sztuk walki, posiada bogate podłoże kultorowe i filozoficzne. Aikido zostało stworzone w Japonii przez Morihei Ueshiba. Witamy na stronie Wrocławskiego Klubu Aikido Sen nen sugi aiki dojo. Zapraszamy na treningi aikido dorosłych, młodzież oraz dzieci w grupach treningowych we Wrocławiu i Strzelinie. Zapisy bezpo¶rednio na treningach.

www: http://www.wkaikido.pl/

:: Treningi Aikido - WrocÄą�aw | link nie działa/spam?
» WrocĹ‚awska Sekcja AIKIDO

O nas Wrocławska Sekcja Aikido istnieje od 1997 roku. Jest klubem zrzeszonym w Polskiej Federacji Aikido - organizacji członkowskiej Międzynarodowej Federacji Aikido (IAF) i członka Fundacji Aikikai i Hombu Dojo w Tokio. Wrocławska Sekcja Aikido jest czę¶ci± Sen Nen Sugi Aikidojo, rodziny wrocławskich dojo Aikido skupionych wokół osoby Daniela Brunnera Sensei (6 dan). Nauczycielem Daniela Brunnera Sensei jest T.K.Chiba Sensei (8 dan) - twórca Birankai International, nauczaj±cy w San Diego Aikikai. Sen Nen Sugi Aikidojo jest członkiem Birankai International Continental Europe. Instruktorzy i członkowie Wrocławskiej Sekcji Aikido bior± regularnie udział w szkoleniach w Polsce i zagranic± utrzymuj±c ¶cisły kontakt z nauczycielami Birankai International. Prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów zajęcia obejmuj±: trening technik Aikido, pracę z broni± (jo - prosty kij, bokken - drewniany miecz, tanto - drewniany nóż), zajęcia Iai Batto Ho, podstawy Zazen oraz zajęcia rekreacyjne z

www: http://www.wsaikido.wroc.pl/

:: WrocĹ‚awska Sekcja AIKIDO | link nie działa/spam?
» DolnoĹ›lÄ…skie Centrum Aikido WrocĹ‚aw

Aikido jest sztuk± walki skodyfikowan± przez senseia Morihei Ueshibę pod koniec dziewiętnastego i na pocz±tku dwudziestego wieku. Twórca aikido oparł rzuty i dĽwignie na starodawnym i na wpół mitycznym nurcie aikijutsu, a pracę nóg i sztukę posługiwania się bokkenem na tradycyjnej szermierce kenjutsu. Sztukę posługiwania się jo i koordynację ruchów na podstawie jodo ze słynnej szkoły Yagu ryu. Jak żadna inna sztuka walki, aikido kładzie nacisk na moralny i psychologiczny wymiar działań, oraz na odpowiedzialno¶ć za zdrowie i życie drugiego człowieka w całym procesie treningu i walki. Morihei Ueshiba rozwijał swoj± sztukę walki przez większ± czę¶ć życia. W latach dwudziestych i trzydziestych XX wieku nauczał jej pod nazw± Aiki-Bujutsu („sztuka walki aiki”), a następnie Aiki-Budo („droga walki aiki”). W 1944 po raz pierwszy użył na jej okre¶lenie nazwy aikido („droga aiy ki”).

www: http://www.dca.org.pl/

:: DolnoĹ›lÄ…skie Centrum Aikido WrocĹ‚aw | link nie działa/spam?
» Sporty walki,wschodnie sztuki walki:judo,kung fu(wu shu),boken,jo,kur

Centrum Sztuk Walki Zaprasza Państwa do współpracy w zakresie współtworzenia obiektu sportowego przeznaczonego do nauki sztuk walki, rekreacji oraz innych form relaksu np. tai- chi, joga, w których pomocna jest sala z mat±. Naszym zamysłem jest stworzenie jednego o¶rodka, w którym będzie można trenować różne style walki. Trenerom udostępniamy stacjonarny numer telefonu, pod, który chętni mog± dzwonić celem zasięgnięcia informacji o naborach, zapisach i możliwo¶ciach podjęcia treningu. Zapraszamy do odwiedzin naszego Centrum i przekonania się, że nasza oferta jest tym czego Państwo oczekuj± od obiektu sportowego

www: http://www.csw.com.pl/

:: Sporty walki,wschodnie sztuki walki:judo,kung fu(wu shu),boken,jo,kur | link nie działa/spam?
» AIKIDO Warszawa :: BUDOKAI - sztuki walki ::

Klub Aikido Warszawa - Zapraszamy na treningi Aikido - japońskiej sztuki walki odbywaj±ce się w przyjaznej atmosferze i w duchu wschodniej kultury. BUDOKAI to miejsce do wspólnego wysiłku na rzecz indywidualnego rozwoju fizycznego oraz mentalnego.

www: http://www.budokai.pl/

:: AIKIDO Warszawa :: BUDOKAI - sztuki walki :: | link nie działa/spam?
  Strona: :  1 | 2 |Wpisów: 79479 Podkategorii:  7456 qlWeb