« Strona Główna / Sztuki walki / Capoeira


Dodaj stronę do tej kategorii:
URL:    

» Capoeira Poznań | Grupa Capoeira Brasil 2000

Oficjalna strona grupy Capoeira Brasil Polska - Poznań Capoeira... To taniec? Gra? Walka? A może wszystko jednocześnie? Wydaje się, że tak. I na tym polega jej bogactwo, zaskoczenie. Jest ukrytą walką, zamaskowaną w "zabawie", grą umiejętności fizycznych, męstwem, pięknem... i złośliwością. Capoeira to manifestacja kultury ludowej Brazylii, która obejmuje cechy bardzo szczególne. Mieści w sobie walkę, grę, taniec, jest praktykowana przy dźwiękach instrumentów muzycznych (berimbau, atabaque, pandeiro), klaskaniu i śpiewie. To znakomity system samoobrony i jednocześnie wychowanie fizyczne, które określa się m.in. mianem rodzaju sportu, ponieważ jest jedyną oryginalnie brazylijską i opartą na tych tradycjach kulturalnych sztuką walki.

www: http://www.capoeirabrasil.pl/

:: Capoeira Poznań | Grupa Capoeira Brasil 2000 | link nie działa/spam?
» Wrocław - Klub Sportowy Capoeira

Capoeira - internetowy serwis grupy Capoeira Artes Das Gerais Capoeira Capoeira jest to połączenie sztuki walki, akrobatyki, elementów tańca, rytmu i muzyki. Capoeira jest sportem, jest częścią kultury afrobrazylijskiej, jest grą, jest radością... jest sposobem na życie! Taniec Przeciętny człowiek może natknąć się na Capoeira na różnego rodzaju imprezach gdzie jest ona prezentowana w formie pokazów, show czy otwartych zajęć. Widząc piękne akrobacje, taneczne ruchy zgrane z muzyką, okrężne kopnięcia oraz efektowne uniki łatwo jest dojść do prostego wniosku: „to taniec nie mający nic wspólnego z walką realną”. Na tego typu pokazach bardzo często Capoeiristas (osoby ćwiczące Capoeira) decydują się na taką formę show właśnie z tego powodu, że jest ona najbardziej efektowna.

www: http://www.kscapoeira.com/

:: Wrocław - Klub Sportowy Capoeira | link nie działa/spam?
» ABADA Capoeira Poznań

ABADA Capoeira Poznań - Strona poznańskiej Sekcji ABADA Capoeira Na początku był tylko jeden styl CAPOEIRA-oryginalny, stosowany był jako narzędzie i forma ekspresji przez afrykańskich niewolników z dala od ojczyzny. W obrębie orginalnej Capoeira niewolnicy poszukiwali piękna poruszania się i tańca wolności, a jednocześnie skutecznej broni przed niebezpieczeństwami życia w kajdanach. Kiedy niewolnicy odzyskali upragnioną wolność, Capoeira towarzyszyła im w zrzucaniu kajdan i przejściu w społeczność. Raz odsunięta od swoich kulturowych korzeni, Capoeira zaczęła przeistaczać się ze świętowania Wolności w brutalną i krwawą formę walki ulicznej. Capoerista nie był już kojarzony z bohaterem walki o wolność, lecz jako kryminalista siejący postrach. Było to na krótko przed tym jak Capoeira została uznana za nielegalną. Tylko sama wiedza była uważana za atak i była karalna. W związku z oficjalnym zakazem, praktyki zostały zaprzestane i popadły w zapomnienie w większości brazylijskich mi

www: http://www.abadapoznan.pl/

:: ABADA Capoeira Poznań | link nie działa/spam?
» Kluby i Sekcje - Sonshi.pl - Japonia - Sztuki Walki - Dalek

Portal Sonshi.pl - Japonia - Sztuki Walki - Daleki Wschód - Sklep Internetowy - Kultura - Filozofia - Sztuka - Azja - Japonia - Indie - Tybet - Chiny - Filmy Online - Gry Online - Społeczność - Wydarzenia - Kluby i Sekcje - Encyklopedia i wiele wiele więcej!

www: http://sonshi.pl/

:: Kluby i Sekcje - Sonshi.pl - Japonia - Sztuki Walki - Dalek | link nie działa/spam?
  Strona: :  1 |Wpisów: 79479 Podkategorii:  7456 qlWeb