« Strona Główna / Sztuki walki / Karate


Dodaj stronę do tej kategorii:
URL:    

» Okinawa Shorin-Ryu Karate Do & Okinawa Kobudo * Oshu Kai Polska *

Okinawa Shorin-Ryu Karate i Okinawa Kobudo w Polsce, Okinawa Shorin-Ryu Karate and Okinawa Kobudo in Poland itamy na stronach Polskiej Unii Shorin-Ryu Karate Kobudo reprezentującej w naszym kraju tradycyjne sztuki walki z Okinawy: KARATE i KOBUDO. Na czele naszej organizacji stoi okinawski mistrz KENYU CHINEN będący obecnie największym światowym ekspertem i autorytetem tradycyjnego karate i kobudo. Jesteśmy jedyną organizacją w Polsce, gdzie można równocześnie ćwiczyć oryginale karate oraz kobudo przekazywane bezpośrednio przez mistrzów z Okinawy.

www: http://www.okinawakarate.pl/

:: Okinawa Shorin-Ryu Karate Do & Okinawa Kobudo * Oshu Kai Polska * | link nie działa/spam?
» Karate Shotokan na Podbeskidziu

Podczas treningu karateka (osoba ćwicząca karate) ubrany jest w karategi (ubiór stosowany w treningu karate). W zależności od stylu może to być ubiór biały lub czarny. Adept karate przewiązany jest pasem (obi) o kolorze stosownym do posiadanego stopnia. Trening karate poprzedzony rozgrzewką w czasie trwania którego ściśle przestrzegany jest ceremoniał, podzielony jest na trzy części ściśle ze sobą związane: KATA, KIHON oraz KUMITE. Ceremoniał karate jest tradycyjnie zachowywany i pieczołowicie przestrzegany - określa porządek, formę postępowania i zachowania się w trakcie treningów, wchodzenia i wychodzenia z dojo, zwracania się do instruktora, ceremonii rozpoczęcia i zakończenia zajęć. Podczas treningu karateka (osoba ćwicząca karate) ubrany jest w karategi (ubiór stosowany w treningu karate). W zależności od stylu może to być ubiór biały lub czarny. Adept karate przewiązany jest pasem (obi) o kolorze stosownym do posiadanego stopnia. Trening karate poprzedzony rozgrze

www: http://www.karate.bielsko.com.pl/

:: Karate Shotokan na Podbeskidziu | link nie działa/spam?
» karate

Jesteś początkującym karateką, doświadczonym zawodnikiem, trenerem karate, a może po prostu chcesz się dowiedzieć czym jest karate kyokushin? Na kyok.pl spotkasz się z niezwykłą atmosferą i łatwo znajdziesz to, co Cię interesuje!

www: http://www.karate.realnet.pl/

:: karate | link nie działa/spam?
» WOŁOWSKI KLUB KARATE KYOKUSHINKAI

WOŁOWSKI KLUB KARATE KYOKUSHINKAI Historia Kyokushinkai jest w dużej mierze historią życia jego twórcy Masutatsu Oyamy (27.07.1927r. - 24.04.1994r.). W wieku dwóch lat rodzice wysłali go do siostry w Mandżurii. Jako uczeń szkoły podstawowej w Korei zaczął studia chińskiego kempo i w 1936r. zdobył czarny pas. Naukę w szkole lotniczej "Yamanashi" w Japonii łączył z treningami karate pod kierunkiem mistrza Funakoshi. Jako 17-to letni student Uniwersytetu w Takusoku zdobył 2 dan w Karate. W 1946 r. rozpoczął naukę na Wydziale Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Weseda. Odwiedził E. Yashikawa i S. Ozaki, dwóch słynnych pisarzy by pogłębić swą wiedzę o starych zwyczajach samurajskich. Później wyjechał do Minbou, by przygotować się do pierwszych po wojnie mistrzostw Japonii w karate. Turniej odbył się w Kioto w 1947r. Masutatsu Oyama zostaje mistrzem Japonii.

www: http://karate.wolow.org.pl/

:: WOŁOWSKI KLUB KARATE KYOKUSHINKAI | link nie działa/spam?
» .: TERMINATUS - Sport - Fitnes - Zdrowie » start

W karate możemy mówić o niemal doskonałym, równomiernym rozwoju całego ciała. W czasie pracy nad poszczególnymi technikami istnieje konieczność równomiernego obciążania obu stron ciała, czy to będą bloki, które wykonujemy na zmianę na obie ręce bądź jednocześnie, czy też techniki nożne wykonywane z miejsca, z półobrotu, obrotu czy wyskoku, ale z działaniem drugiej nogi jako podporowej czy wybijającej. Poza tym nie stosuje się ćwiczeń obciążających tylko jedną kończynę.

www: http://www.terminatus.pl/

:: .: TERMINATUS - Sport - Fitnes - Zdrowie » start | link nie działa/spam?
  Strona: :  1 | 2 | 3 |Wpisów: 79479 Podkategorii:  7456 qlWeb